Bestyrelsen valgperioden 2017-2021:

Betina Hilligsøe – (Byrådet)
Jens Skov (Byrådet)
Jens Arne Nielsen (Formand) (Musikskolens Venner-Stenløse)
Mads Simon Vitrup Rasmussen (Forælderrepræsentant)
Jon Brohauge (Forælderrepræsentant)
Marianne Simpson (Suppl./Forælderrepræsentant)
Marianne Simpson (Folkeskolerepræsentant)
Charlotte Nykjær (Observatør fra EMUSO)
Birgitte Hove (Observatør fra Egedal Bands)
Jakob Peter Reich – (Lærerrepræsentant)
Mikkel Benn– (Sekretær)

Betina Hilligsøe (Byrådet)
Rådyrleddet 13
3660 Stenløse
2729 9816
Betina.Hilligsoe@egekom.dk

Jens Skov (Byrådet)
Astershaven 109
2765 Smørum
2894 8894
Jens.Skov@egekom.dk

Jens Arne Nielsen (Formand) (Musikskolens venner-Stenløse)
Mølleparken 23
3660 Stenløse
48 18 45 84 / 20 84 36 01
Jens-arne@mail.tele.dk

Mads Simon Vitrup Rasmussen (Forælderrepræsentant)
Engvej 60
3650 Ølstykke
XX XX XX XX
mads.simon.vitrup.rasmussen@skolekom.dk

Jon Brohauge (Forælderrepræsentant)
Solsikkevej 11
3650 Ølstykke
XX XX XX XX
jonbrohauge@gmail.com

Marianne Simpson (Suppl./Forælderrepræsentant)
Astershaven 59
2765 Smørum
51271077
m_mark69@hotmail.com

Marianne Simpson (Folkeskolerepræsentant)
Astershaven 59
2765 Smørum
51271077
m_mark69@hotmail.com

Charlotte Nykjær (Observatør fra EMUSO)
Fuglesøvej 3
3660 Stenløse
26 29 35 76
cmillard@postkasse.net

Birgitte Hove Petersen (Observatør fra Egedal Bands)
Krakasvej 1
3650 Ølstykke
2529 3387
hovepetersen@live.dk

Jakob Peter Reich – (Lærerrepræsentant)
Vardegade 17
2100 København Ø
26 17 03 59
Jakobreich@mail.dk

Mikkel Benn (Musikskoleleder)
Botoftevej 8
2700 Brønshøj
72 59 78 82
Mikkel.benn@egekom.dk

Referater:

Referat af bestyrelsesmøde Egedal Musikskole d. 05-10-17
Referat 1.0 – Bestyrelsesmøde 26-01-17 
Referat fra best.møde 21-05-15

 

Vedtægter Egedal Musikskole 08-09-2014_Page_1

Vedtægter Egedal Musikskole 08-09-2014_Page_2

Vedtægter Egedal Musikskole 08-09-2014_Page_3